Możliwości obniżenia kosztów energii
Dofinansowanie do kosztów inwestycji obniżających koszty energii – „zielone inwestycje”
Dofinansowanie na realizację inwestycji obniżających zużycie energii/ poprawiających efektywność energetyczną („białe certyfikaty”)
Udział w rynku mocy oraz skorzystanie z ulgi od opłaty mocowej
Zwolnienie z podatku akcyzowego od nabywanego prądu, gazu i węgla
Skorzystanie z ulg od opłat związanych z nabyciem kolorowych certyfikatów
Mechanizmy dofinansowania przedsiębiorców energochłonnych
Jak możemy Ci pomóc?
- Przeprowadzimy przegląd w zakresie identyfikacji dostępnych rozwiązań.
- Przedstawimy raport z podsumowaniem możliwych opcji gwarantujących efektywność.
- Dokonamy implementacji rozwiązań przedstawionych w raporcie.
Co zyskujesz?
Korzyści
Oferta „parasolowa”
Oferta obejmuje najatrakcyjniejsze na rynku instrumenty wsparcia dla przedsiębiorstw, w przypadku których wydatki na energię stanowią istotny koszt prowadzenia działalności gospodarczej.
Wysoka efektywność
Mamy prawie 100% skuteczność w implementacji wdrażanych rozwiązań oszczędnościowych.
Szybkość procesu
Wypracowane wzorce i standardy pozwalają na maksymalnie sprawne i kompleksowe wdrożenie rozwiązań obniżających koszty energii.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo proponowanych rozwiązań poparte jest praktyką najbardziej doświadczonego zespołu EY na rynku.
Trzy kroki do współpracy
Skontaktuj się z nami
Omówmy wspólnie Twoje wyzwanie
Zapoznaj się z ofertą
Skorzystaj ze strefy możliwości
Przedsiębiorcy działający w Polsce mają możliwość ubiegania się o różnorodne dotacje w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Wśród programów wspierających rozwój i działalność przedsiębiorstw funkcjonują programy ogólnokrajowe, ograniczone do regionów oraz skupiające się na poszczególnych województwach. Sprawdź, jakie programy wsparcia są dostępne w Twoim województwie.
Korzystanie z Krajowego Systemu e‑Faktur będzie docelowo obowiązkowe dla większości podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terytorium Polski. Wdrożenie e-faktur będzie związane z koniecznością dokonania zmian w wielu obszarach działalności podatników. Sprawdź, czy jesteś gotowy na wprowadzenie e-faktur.
Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki to program pozwalający uzyskać dodatkowe środki na rozwój.
Sprawdź, czy masz szansę uzyskać wsparcie.
W przestrzeni publicznej ponownie pojawił się postulat, by lepiej przyjrzeć się rozliczeniom spółek nabywających usługi od tzw. samozatrudnionych, czyli osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, najczęściej współpracujących tylko z jednym podmiotem. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z naszego narzędzia, które zweryfikuje prawidłowość funkcjonowania modelu B2B w Twojej firmie. Sprawdź bezpieczeństwo współpracy B2B zanim zrobi to urząd skarbowy!
Kalkulator Dywidendy pozwala wyliczyć kwotę, którą spółka hipotetycznie może wypłacić w formie dywidendy, zaliczki na poczet dywidendy albo na skutek umorzenia udziałów.
Podatek od niezrealizowanych dochodów (exit tax) dla osób fizycznych istnieje w Polsce od 2019 roku. Niejasność przepisów regulujących ten podatek budzi sporo kontrowersji oraz niesie ze sobą ryzyko niewłaściwej oceny sytuacji danego podatnika. By zmniejszyć to ryzyko oraz uświadomić podatnikom istnienie exit taxu, EY stworzył prosty test pozwalający na wstępną ocenę, czy w danej sytuacji obowiązek podatkowy wystąpił lub wystąpi w przyszłości.
Monitoring horyzontalny (Program Współdziałania) to nowa formuła pogłębionej współpracy największych podatników z administracją skarbową, oparta na transparentności i wzajemnym zaufaniu oraz oferująca konkretne korzyści – zmniejszenie ryzyk podatkowych i różnorodne ułatwienia. EY opracował barometr, który pozwoli zorientować się w ciągu 2 minut, czy warto mocniej zainteresować się tym rozwiązaniem. Odpowiadając na kilka prostych pytań w ramach ankiety, uzyskujesz możliwość szybkiej wstępnej diagnozy. Sprawdź, czy Program Współdziałania może być rozwiązaniem dla Twojej spółki.
Spółki prowadzące działalność badawczo-rozwojową i zatrudniające pracowników do jej wykonywania mogą odliczyć nadwyżkę ulgi B+R od zaliczek pobranych na podatek dochodowy pracowników, którzy co najmniej 50% czasu pracy/ świadczenia usługi poświęcają na realizację działalności badawczo-rozwojowej. Sprawdź czy możesz skorzystać z ulgi i ile możesz zyskać.
Kalkulator Wypłacalności to narzędzie, które ułatwia monitorowanie płynności oraz wypłacalności przedsiębiorcy.