Możliwości uzyskania wsparcia
Dotacje unijne
Dotacje rządowe
Dostępne programy wsparcia
Program „Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki” (FENG)
Program „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko” (FEnIKS)
Program „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej”
Fundusz Transformacji Energetyki (FTE)
Wsparcie dla podmiotów energochłonnych – środki krajowe
Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej (granty rządowe)
Fundusz Modernizacyjny
Dotacje
Mapa dotacji
rozwojowych dla
przedsiębiorstw
Kliknij i poznaj możliwości uzyskania dotacji
w wybranym województwie.
Kliknij i pobierz szczegółowy raport dla województwa.
Jak możemy Ci pomóc?
- Przeprowadzimy analizę kwalifikowalności i strukturyzację projektu pod kątem wymogów określonych dla poszczególnych programów wsparcia, z uwzględnieniem ich zasad w kontekście charakteru działalności przedsiębiorstwa.
- Dokonamy analizy wymogów i obowiązków związanych z danym źródłem pomocy.
- Udzielimy kompleksowego wsparcia w przygotowaniu kompletnego wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami.
- Udzielimy pomocy przy podpisywaniu umowy o dofinansowanie.
- Będziemy na bieżąco wspierać Spółkę na etapie rozliczania i raportowania realizacji projektu do właściwych instytucji.
Co zyskujesz?
Korzyści
Kompleksowe, szybkie i skuteczne aplikowanie o wsparcie
Zapewnimy zgodność ze wszystkimi, unijnymi i krajowymi zasadami pomocy publicznej.
Zidentyfikowanie dodatkowych możliwości wsparcia
Zidentyfikujemy dodatkowe możliwości wsparcia związane z innymi działaniami Spółki oraz zaoferujemy preferencyjne warunki dalszej współpracy w oparciu o wynagrodzenie za sukces.
Optymalizacja projektu pod kątem wymogów i kryteriów naboru
Zmaksymalizujemy szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.
Bezpieczeństwo
Zapewnimy bezpieczeństwo proponowanych rozwiązań, które poparte jest praktyką najbardziej doświadczonego zespołu EY na rynku.
Skorzystaj ze strefy możliwości
Przedsiębiorcy działający w Polsce mają możliwość ubiegania się o różnorodne dotacje w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Wśród programów wspierających rozwój i działalność przedsiębiorstw funkcjonują programy ogólnokrajowe, ograniczone do regionów oraz skupiające się na poszczególnych województwach. Sprawdź, jakie programy wsparcia są dostępne w Twoim województwie.
Zgodnie z obecnym projektem ustawy stosowanie e-faktur będzie obowiązkowe od 1 lipca 2024 r. dla wszystkich polskich firm oraz zagranicznych posiadających w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności. Wdrożenie e-faktur będzie związane z koniecznością dokonania zmian w wielu obszarach działalności podatników. Sprawdź, czy jesteś gotowy na wprowadzenie e-faktur.
Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki to program pozwalający uzyskać dodatkowe środki na rozwój.
Sprawdź, czy masz szansę uzyskać wsparcie.
Kalkulator Dywidendy pozwala wyliczyć kwotę, którą spółka hipotetycznie może wypłacić w formie dywidendy, zaliczki na poczet dywidendy albo na skutek umorzenia udziałów.
Podatek od niezrealizowanych dochodów (exit tax) dla osób fizycznych istnieje w Polsce od 2019 roku. Niejasność przepisów regulujących ten podatek budzi sporo kontrowersji oraz niesie ze sobą ryzyko niewłaściwej oceny sytuacji danego podatnika. By zmniejszyć to ryzyko oraz uświadomić podatnikom istnienie exit taxu, EY stworzył prosty test pozwalający na wstępną ocenę, czy w danej sytuacji obowiązek podatkowy wystąpił lub wystąpi w przyszłości.
Monitoring horyzontalny (Program Współdziałania) to nowa formuła pogłębionej współpracy największych podatników z administracją skarbową, oparta na transparentności i wzajemnym zaufaniu oraz oferująca konkretne korzyści – zmniejszenie ryzyk podatkowych i różnorodne ułatwienia. EY opracował barometr, który pozwoli zorientować się w ciągu 2 minut, czy warto mocniej zainteresować się tym rozwiązaniem. Odpowiadając na kilka prostych pytań w ramach ankiety, uzyskujesz możliwość szybkiej wstępnej diagnozy. Sprawdź, czy Program Współdziałania może być rozwiązaniem dla Twojej spółki.
Spółki prowadzące działalność badawczo-rozwojową i zatrudniające pracowników do jej wykonywania mogą odliczyć nadwyżkę ulgi B+R od zaliczek pobranych na podatek dochodowy pracowników, którzy co najmniej 50% czasu pracy/ świadczenia usługi poświęcają na realizację działalności badawczo-rozwojowej. Sprawdź czy możesz skorzystać z ulgi i ile możesz zyskać.
Kalkulator Wypłacalności w sposób zautomatyzowany przeprowadzi błyskawicznie wstępną analizę, czy Twoje przedsiębiorstwo jest wypłacalne, czy też może znajduje się na granicy wypłacalności i niezbędne jest podjęcie natychmiastowych działań ratujących firmę. Przeprowadzając analizę będzie można skorzystać z wyjaśnień i wskazówek dotyczących sposobu wyliczania wypłacalności według przesłanek ustawowych. Sprawdź płynność oraz wypłacalność swojej firmy.