Wsparcie będą mogły uzyskać podmioty spełniające poniższe warunki
Energochłonność
O wsparcie może się ubiegać przedsiębiorca, który spełnia warunek energochłonności w odniesieniu do roku 2021, tj. łączne koszty zakupu gazu ziemnego oraz koszty zakupu lub wytworzenia energii elektrycznej wraz z podatkiem akcyzowym (z wyłączeniem podatku od towarów i usług oraz opłat dodatkowych wynikających z faktur za energię elektryczną, np. opłat dystrybucyjnych, opłaty OZE, opłaty CHP, opłaty mocowej) stanowią co najmniej 3% wartości produkcji sprzedanej, tj. przychodu ze sprzedaży własnych wyrobów, robót i usług (bez podatku od towarów i usług), pomniejszonego o podatek akcyzowy i powiększonego o otrzymane dotacje do produktu.
Działalność w obszarze przetwórstwa przemysłowego lub górnictwa i działalności wydobywczej
W ostatnim zamkniętym roku obrotowym podmiot prowadził przeważającą działalność, rozumianą jako osiągnięcie łącznie co najmniej 50% przychodu, w jednej lub wielu podklasach PKD zawierających się w sekcjach B lub C klasyfikacji PKD.
Wyższe koszty energii
Wzrost cen energii elektrycznej bądź gazu ziemnego w poszczególnych okresach 2023 roku wyniósł co najmniej 50% w porównaniu z rokiem 2021.
Jak możemy Ci pomóc?
- Przeanalizujemy, czy Spółka ma szansę uzyskać rekompensatę za wzrost cen energii elektrycznej i gazu.
- Wyliczymy wstępnie wysokość wsparcia możliwego do uzyskania.
- Doradzimy, jakie dokumenty należy sporządzić w ramach przygotowań do złożenia wniosku o rekompensatę.
- Przygotujemy kompletny wniosek o dotację oraz udzielimy pomocy w kontaktach z NFOŚiGW i rozliczeniu środków bazując na największym doświadczeniu rynkowym zespołu EY Energy.
Co zyskujesz?
Korzyści